Se trezise cu un
good vibe. Pe fereastră se vedea primăvara, azi mai bine ca ieri. Foarte
timpurie anu’ ăsta. Nu era nimic nou, mai venise de N-ori până în dimineața
asta dar, după multă vreme, azi simțea ceva deosebit. În ea, în aer. Nu știa ce exact, poate acel lust for life.
Iggy Pop și Bowie... Și, îngânând referenul celebrei piese, o umflă râsul. ”Who
the fuck is this old man, and why did he steal his name from Iggy Azalea??”
Despre dragoste, mai ales despre cea "oarbă". Despre relații, despre mine și despre alte subiecte. După inspirație sau ocazie.
Showing posts with label aer. Show all posts
Showing posts with label aer. Show all posts
Saturday, February 25, 2017
#Selfie
Labels:
aer,
baloane,
Bowie,
DKNY,
flacon parfum,
frezii,
fursecuri,
Iggy Pop,
inimi ciocolata,
iubire,
lacrima,
lucru,
lust for life,
My New York by Donna Karan,
primavara,
toporasi,
WhatsApp,
zambile
Thursday, September 5, 2013
Apă, aer, soare, alergare și prietenii din umbră
https://dragosteoarba.blogspot.com/search/label/aer
![]() |
| Flori de câmp în vas de lut (foto personală) |
Mai multe zile, adică până duminică inclusiv, voi fi la Constanța/Mamaia la Triathlon Challenge Mamaia 2013. Chiar dacă laptopul mă va insoți, tare mi-e teamă că va fi mai mult degeaba pentru că nu știu cât timp voi avea de el. Poate măcar să scriu câteva impresii să reușesc.
Subscribe to:
Posts (Atom)

