Showing posts with label aer. Show all posts
Showing posts with label aer. Show all posts

Saturday, February 25, 2017

#Selfie



Se trezise cu un good vibe. Pe fereastră se vedea primăvara, azi mai bine ca ieri. Foarte timpurie anu’ ăsta. Nu era nimic nou, mai venise de N-ori până în dimineața asta dar, după multă vreme, azi simțea ceva deosebit. În ea, în aer. Nu știa ce exact, poate acel lust for life. Iggy Pop și Bowie... Și, îngânând referenul celebrei piese, o umflă râsul. ”Who the fuck is this old man, and why did he steal his name from Iggy Azalea??” 

Thursday, September 5, 2013

Apă, aer, soare, alergare și prietenii din umbră


Flori de câmp în vas de lut (foto personală)


Mai multe zile, adică până duminică inclusiv, voi fi la Constanța/Mamaia la Triathlon Challenge Mamaia 2013. Chiar dacă laptopul mă va insoți, tare mi-e teamă că va fi mai mult degeaba pentru că nu știu cât timp voi avea de el. Poate măcar să scriu câteva impresii să reușesc.